-->
עמוד הבית > מאמרים וכתבות > לימודים בפירנצה איטליה

לימודים בפירנצה איטליה

לימודים בפירנצה איטליה מאת ליאור יהושוע, יוני 2019, פירנצה, איטליה

 

על פירנצה בכלל ועל אוניברסיטת פירנצה בפרט

לא היה לי קשה מדי לבחור את פירנצה כעיר לגור בה בשנים שלי כסטודנט באיטליה.

העיר מאד ידידותית , הרחובות צרים ונעימים, ולאחר היכרות קצרה עם העיר קשה ללכת בה לאיבוד. התחלופה הגבוהה של התיירים בעיר הופכת אותך כבר אחרי כחצי שנה לתושב קבע מוכר בבתי הקפה או בספרייה הקרובה.

בניגוד לערים הגדולות כמו מילאנו ורומא, פירנצה מלאה בתיירים אך לא עמוסה עד כדי פקקי תנועה להולכי רגל. במרכז העיר, בתקופות מסויימות, אכן קיים עומס רב, אך ברגע שמתרחקים מהמרכז אין כל קושי. סטודנטים רבים עוברים להתגורר מחוץ למרכז המתוייר והעמוס לאחר תקופה קצרה של מגורים במרכז העיר, בעיקר בשל יוקר הדירות באזור.

תוך כ-15 דקות הליכה מהמרכז אפשר להגיע לאזורים קצת יותר "מקומיים", לבתי קפה של המקומיים עם פחות תיירים. את העיר כולה ניתן לחצות רגלית תוך 40 דקות מקצה לקצה (מלבד איזורים מרוחקים ביישובים הגובלים אליה).

כאשר חם מידי ולא בא לכם ללכת ברגל, השתמשו בתחבורה הציבורית המצויינת. העיר מרושתת בצורה מאוד נוחה בתחבורה ציבורית מסוגים שונים הפועלת עד חצות, ובסופי שבוע גם מעבר לחצות. היותכם סטודנטים בעיר מקנה לכם זכות לקבלת כרטיס סטודנט, המאפשר לכם נסיעה בחינם בעיר וגם בטוסקנה (רק באוטובוסים, לא ברכבות). זה הופך את זמני ההגעה ממקום למקום לקצרים יותר ומוריד את עלות השימוש בתחבורה הציבורית.

בשונה מהרבה ערים קטנות אחרות, בפירנצה יש הכל – מאיקאה ועד לבריכה פתוחה, פארק קרח קטן, והרבה גנים להעביר בהם את הזמן הפנוי. בנוסף תמצאו גם חדרי כושר רבים ומגוון אפשרויות להשקיע בתחביבים, דבר שבערים קטנות אינו מובן מאליו. העיר קטנה, אך בו זמנית מספקת את כל התנאים לאיכות חיים טובה.

כרטיס הסטודנט מקנה כניסה מוזלת גם למקומות רבים בעיר כמו מוזיאונים, ולפעמים מאפשר כניסה בחינם. בפירנצה אתרים שהכניסה בהם חינמית אך ורק לסטודנטים הלומדים אדריכלות או אמנות.

אחוז הסטודנטים הזרים בעיר גבוה. יש בה לא מעט ישראלים, בהם ניתן להיעזר במהלך שנת הלימודים לייעוץ בנושא מציאת דירה, למשל. קהילה ישראלית תומכת היא יתרון שמוסיף לאיכות החיים בעיר.

היות ומדובר בעיר סטודנטיאלית, העיר תוססת בערבים ובסופי השבוע. ברחובות מסויימים ממש קשה לעבור כי כאן נהוג לשבת בעיקר בחוץ, וכשאין מקומות ישיבה בחוץ, גם המדרכות מתמלאות. זה מסייע להשתלב בחברה המקומית, לקדם את היחסים עם תושבי העיר ולשפר במהירות גבוהה את הידע באיטלקית. האוכלוסיה המקומית חמה ונעימה.

העיר פירנצה היא בירת מחוז טוסקנה, וממוקמת באיזור נוח להגעה ממנה לשלל ערי הסביבה לביקור או חופשה של כמה ימים, מה שנחוץ מאד לאחר השקעה והתמדה בלימודים.

מחפשי עבודה, תוכלו להשתמש בכך שאתם זרים ומדברים שפות שונות מהאיטלקים (שלרוב רמת האנגלית שלהם אינה גבוהה). בזכות התיירות, קיימים אינספור מקומות עבודה בהם תוכלו להשתלב.

בעיר בית כנסת גדול ומפואר, וקהילה יהודית פעילה. ניתן להצטרף לקבלות שבת וחגים. חנות השייכת לקהילה מספקת מוצרים ישראליים במידת הצורך, ולשירות המקפידים על כשרות עומדים מספר סופרים המוכרים אוכל כשר.

בפקולטה לאדריכלות בה אני לומד קיימות ארבע כיתות של כ-60 תלמידים בכל כיתה, נמוך יחסית לאוניברסיטאות אחרות, מה שהופך את הכיתה למקום קצת יותר אישי. הכיתות הקטנות יחסית מאפשרות לסטודנט להכיר את המרצים ברמה האישית, מה שבאוניברסיטאות בערים גדולות יותר אינו אפשרי כמעט. המרצים והסטודנטים בפקולטה נחמדים מאד, ויש תחושה נוחה לגשת לתלמידים משנים מתקדמות יותר ולהתייעץ איתם.

פקולטות האוניברסיטה מפוזרות בעיר. חלקן ממוקמות בהיקף העיר, כמו למשל הפקולטה לרפואה. הפקולטה לאדריכלות היא מבין הבודדות הנמצאות יחסית קרוב למרכז.

היות ומדובר בעיר קטנה, חווית הבירוקרטיה המפורסמת באיטליה כולה הופכת למעט קלה יותר בפירנצה בשל המרחקים הקצרים ממשרד למשרד. בנוסף מספקת האוניברסיטה מידע באינטרנט, וכך גם האתר הרשמי של עיריית פירנצה.

 

השאירו פרטים והיועצים המומחים של קמפוס יחזרו אליכם בהקדם

  
  צרו קשר ותתחילו לתכנן את החלום
  צרו קשר ותתחילו לתכנן את החלום
  מעדיפים בטלפון?
  חייגו לתיאום פגישה.
  03-5354449
  או כתבו לנו (הודעות טקסט בלבד):
  צרו קשר
  משרדי קמפוס פתוחים בין השעות 09:00 ל 18:00
  נווטו אלינו בוויז
  דרכי הגעה נוספות
  לקבלת מידע חינם מיועץ קמפוס לימודים מלאו את הטופס.
  שדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.