צרו קשר ותתחילו לתכנן את החלום
צרו קשר ותתחילו לתכנן את החלום
מעדיפים בטלפון?
חייגו לתיאום פגישה.
03-5354449
או כתבו לנו (הודעות טקסט בלבד):
צרו קשר
משרדי קמפוס פתוחים בין השעות 09:00 ל 18:00
נווטו אלינו בוויז
דרכי הגעה נוספות
לקבלת מידע חינם מיועץ קמפוס לימודים מלאו את הטופס.
שדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.

מכינה ללימודים באיטלקית

ניתן ללמוד באיטליה בשפה האיטלקית למעשה כמעט כל תחום או מקצוע שתעלו על דעתכם. ככלל יותר קל לזרים (בעלי דרכון שאינו דרכון אירופי) להתקבל ללימודים באיטליה בשפה האיטלקית לעומת לימודים בשפההאנגלית. חשוב לציין שמרבית האיטלקים לא יודעים אנגלית ונמנעים לדבר שפות זרות ולכן נוח יותר וקל יותר להסתדר באיטליה אם אתם דוברי איטלקית, אפילו ברמה בסיסית.

מבחני הקבלה באיטליה ללימודים אקדמיים בשפה האיטלקית מתחלקים לשלוש קטגוריות עיקריות; מבחן האמיסיונה ללימודי מקצועות הרפואה (רפואה כללית, רפואת שיניים, וטרינריה) או מבחן האמיסיונה למקצועות האדריכלות זהו מבחן הארצי שנערך באיטליה ביום מסוים בשעה מסוימת לכל הנבחנים בין אם הם איטלקים או זרים.

המבחן מתקיים באיטליה בלבד באוניברסיטה הראשונה אליה נרשמתם (ללימודי רפואה באיטלקית ניתן להירשם נכון להיום בשני שלבים לכמה אוניברסיטאות שתחפצו, ללימודי אדריכלות ניתן להירשם נכון להיום לעד 5 אוניברסיטאות)המבחן כולל שני חלקים; הראשון הוא מבחן השפה בעל פה או בכתב ומתקיים בדרך כלל בסוף אוגוסט והשני הוא מבחן המקצועות ומתקיים בדרך כלל באחד מהימים בשבועיים הראשונים של ספטמבר מבחן On-Line שנעשה בעיקר במקצועות ההנדסה אך לא רק. המבחן נקרא TELC וניתן לעשותו באוניברסיטה אליה נרשמתם או לעיתים במרכזי בחינות בנקודות שונות בעולם.

חשוב להדגיש שללימודי הנדסה ניתן להירשם לאוניברסיטה אחת בלבד ולנסות להתקבל רק אליה. זהו אינו מבחן ארצי, אם כי חלק מהאוניברסיטאות באיטליה אימצו מבחן זהה. מבחן פרטני שנעשה באוניברסיטה בלבד. על פי תכנים שהאוניברסיטה מחברת. זהו מבחן נפרד ושונה מאוניברסיטה לאוניברסיטה ומפקולטה לפקולטה קורסי הכנה למבחן האמיסיונה ללימודי רפואה באיטלקית או לימודי אדריכלות באיטלקית · קורס המתחיל בישראל מנובמבר ועד מאי (כולל) ומתקיים ברמת אפעל או בחיפה, וממשיך בפירנצה איטליה מיוני ועד ספטמבר (לרפואה) ובמילאנו איטליה (לאדריכלות)

הקורס משלב את לימודי השפה האיטלקית לפחות בהיקף של ארבע רמות (A1 + A2 + B1+ B2). שתי הרמות הראשונות נלמדות בישראל והשתיים המתקדמות באיטליה. קורס המתחיל בינואר במילאנו או בפירנצה באיטליה מינואר ועד ספטמבר וכולל שני חלקים; לימודי השפה האיטלקית ומקצועות הליבה; כימיה, ביולוגיה, פיזיקה, מתמטיקה ולוגיקה לנרשמים לרפואה ו- תולדות האמנות, פיזיקה, מתמטיקה ולוגיקה לסטודנטים לאדריכלות, עיצוב תעשייתי ומספר מקצועות נוספים. מינואר ועד יוני לומדים את השפה האיטלקית וכן את מקצועות הליבה ברמה הבסיסית, ומיוני ועד ספטמבר למדים את קורסי הליבה ברמה מתקדמת וכן מתרגלים מבחנים מבנים קודמות ושאלות דומות.

.מבחן האמיסיונה מתקיים אר ורק באוניברסיטה הראשונה אליה נרשמתם

קורס ההכנה למבחן שמתחיל ביוני / יולי בפירנצה או מילאנו איטליה ונמשך עד סוף אוגוסט. קורס זה מיועד רק לסטודנטים שמגיעים לאיטליה עם הידע הבסיסי במקצעות הליבה (שווה ערך לכ- 4 יחידות בבגרות בכל מקצוע)אולם אין צורך להגיע עם ידע מקדים בתולדות האמנות (רק לסטודנטים באדריכלות ועיצוב) או בלוגיקה קורסי הכנה למבחן בשאר המקצועו מבחנים פרטניים רבים באיטליה למקצועות שונים מחייבים ידע בתחומי ליבה שונים, החל ממתמטיקה, כימיה, ביולוגיה, פיזיקה, לוגיקה, תולדות האמנות וכיוצא באלה.

חלק מהאוניברסיטאות דורשות בתחומי לימוד מסוימים רק מבחן בשפה האיטלקית. קמפוס מאפשרת לסטודנטים המעוניינים להשתלב במכינות המתקיימות בישראל ובאיטליה או רק באיטליה ולבחור להשתלב בלימודי השפה האיטלקית שהיא למעשה החלק המהותי בכל מבחן קבלה וכן בקורסים ייעודיים הרלוונטיים להם.

סטודנטים המעוניינים לטוס לאיטליה ללמוד את השפה האיטלקית יכולים לבחור גם בקורסים פרטיים שיבנו עבורם במיוחד. עלויות הקורסים משתנות משנה לשנה. על מנת לברר את העלויות השנה, התקשרו לקמפוס. חשוב להדגיש כי כל המכינות של קמפוס כוללות תמיכה וליווי בכל תהליך ההרשמה לאוניברסיטאות לרפואה, תמיכה בתהליך הגשת הבקשה למלגה באיטליה, קבוצת ווטצאפ לתמיכה בסטודנטים.