-->

לימודים בגרמניה

לימודים בגרמניה

בגרמניה מעל 400 אוניברסיטאות ציבוריות ופרטיות המציעות לימודים בכל תחום שתוכלו להעלות על דעתכם, מהנדסה, דרך רפואה, פסיכולוגיה ועד מנהל עסקים, עיצוב, תקשורת, מחשבים ועוד.
מרבית מסלולי הלימוד בגרמניה מוצעים בשפה הגרמנית ולמעט רפואה ומספר מצומצם של תחומי לימוד נוספים, קל להתקבל ללימודים בגרמניה בשפה הגרמנית.
בכל האוניברסיטאות הציבוריות בגרמניה, מרבית תחומי לימוד אלו ניתנים חינם לכל המעוניין בין אם אתם מחזיקים בדרכון אירופי ובין אם לא.

בנוסף, קיימים בגרמניה מסלולי לימוד בשפה האנגלית. חלקם מוצעים חינם לכל המעוניין וחלקם בתשלום שנע בין 6000 יורו לשנה ועד 20,000 יורו לשנה.

חלק לא קטן מהמסלולים בגרמניה לתואר ראשון או שני נפתחים פעמיים בשנה, במסלול החורף המתחיל בדרך כלל בחודש אוקטובר, ומסלול האביב המתחיל על פי רב בחודש אפריל.

תנאי הקבלה ללימודים בגרמניה

תנאי הקבלה ללימודים בגרמניה דומים בין אם בחרתם ללמוד באנגלית או בגרמנית. כמובן שלימודים בשפה בגרמנית מחייבים את ידיעת השפה ומעבר בהצלחה של מבחן השפה.

כדי להתקבל ללימודים בגרמניה יש צורך להציג תעודת בגרות מלאה ושכוללת לפחות 3 יח’ במתמטיקה, 4 יח’ אנגלית ועוד מקצוע אחד עם 4 יח’ לימודים. בנוסף נדרש כמובן לעבור בהצלחה את אחד ממבחני השפה הגרמנית ברמה אקדמית.
סוג מבחן השפה והציון בו, משתנה ממוסד למוסד, אך ניתן לומר באופן כללי כי מבחן ה- TestDaf בציון 4 (מתוך 5) בכל אחד מתחומי המבחן (קריאה, כתיבה, דיבור, דקדוק) יספק את כל האוניברסיטאות בגרמניה, כמוהו יספיק ציון עובר במבחן ה-TELC וציון 2 (מתוך 3) במבחן ה-DSH.

מבחנים אלו הם הפופולריים ביותר, מוכרים על ידי כל האוניברסיטאות בגרמניה ולכן גם המומלצים ביותר. (קיימים בגרמניה מבחנים נוספים, ואם החלטתם באיזו אוניברסיטה אתם מעדיפים ללמוד מומלץ לבדוק מהן דרישות הקבלה המדויקות של המוסד והמחלקה בה תבחרו ללמוד.

האוניברסיטאות המבוקשות ביותר בגרמניה ממוקמות בערים מרכזיות כמו ברלין, פרנקפורט, המבורג, קלן ומינכן. יחד עם זאת יש בגרמניה אוניברסיטאות מובילות ומפורסמות בערים קטנות כגון היידלברג, גיסן, ארלנגן ואחרות.

במקביל להגשת מועמדות ללימודים בגרמניה, מסייע קמפוס לימודים בתהליך מול שגרירות גרמניה בישראל לצורך הפקת ויזת סטודנט שתאפשר לכם ללמוד בגרמניה ולעבוד במקביל ללימודים. הפקת ויזת הכנה ללימודים בגרמניה מאפשרת לרוב לעבוד בגרמניה בסופ"שים ובחגים. לצערנו, מתן היתר עבודה תלוי במחוז ובפקיד, אשר מעבד את הבקשה, כך שלעיתים הסטודנט לא מקבל היתר עבודה. אך לאחר השלמת המכינה בגרמניה וקבלה רשמית למוסד הלימודים, נסייע לכם להגיש בקשה לוויזת סטודנט שתאפשר לכם לעבוד 20 שעות שבועיות במהלך כל התואר.

עלויות מחייה בגרמניה הכוללות מגורים, נסיעות, אוכל והוצאות נוספות מוערכות בהיקף של 2500 עד 4000 ₪ לחודש, סכום זה תלוי בעיר בה תבחרו ללמוד וכמובן בסטודנט עצמו.
בעיקרון יקר יותר ללמוד בערים הגדולות, אך דווקא בהן קל יותר למצוא עבודה במהלך התואר. בשל כך לימודים בברלין, במינכן או בפרנקפורט יכולים להשתלם לא פחות מאשר במקומות זולים יותר.

קמפוס לימודים ממליצה ללמוד את כל קורס השפה בגרמניה, שכן מדובר בשפה לא קלה המצריכה לימודים של 8 עד 12 חודשים, שלאחרים יש סיכוי גבוה מאוד לעבור את מבחן השפה. המקבילה בישראל להיקף זמן כזה עלולה להימשך כשנתיים ואף יותר.

קמפוס לימודים עובדת עם מרבית בתי הספר לשפה בגרמניה ומסייעת להירשם לטובים שבהם ואלו המותאמים ביותר לקורסי ההכנה לתואר, השירות של קמפוס ניתן חינם ובחלק מבתי הספר קמפוס הצליחה לסדר הנחה מיוחדת לסטודנטים מישראל.

חשוב לדעת שהרשמה באמצעות קמפוס לימודים לעולם לא תעלה לנרשם יותר מאשר אם יירשם לבד.

למה קמפוס לימודים

  • הכוונה מלאה על אפשרויות לימוד השפה הכי טובות וזולות בגרמניה
  • ליווי אישי בכל תהליך ההרשמה ללימודים
  • סיוע בבניית תיק מסמכים לצורך רישום ללימודים
  • עזרה בתכנון לוח זמנים מדוייק בכדי לא להפסיד שנת לימודים
  • עזרה בהרשמה ובהגשת מסמכים
  • עזרה וליווי אישי מהגשת מועמדות ועד לקבלה ללימודים
  • והכי חשוב, השירות של קמפוס אינו כרוך בתשלום
אודות קמפוס לימודים

תהליך הרישום ללימודים בגרמניה

בדיקת סיכויי קבלה לאוניברסיטה

מבחן השפה הגרמנית

הוצאת ויזת לימודים

הרשמה ללימודים

Immatrikulation

חשבת על לימודים בחו"ל? הגעת למקום הנכון!

קמפוס לימודים פועלת בישראל מטעם האוניברסיטאות מחו״ל ובמימונן.

נשמח לספק ייעוץ וטיפול שוטף בדרך שלך אל התואר בכל תחום שבו תבחר:
רפואה, וטרינריה, אדריכלות, עיצוב אופנה, ועוד…
הנציגים שלנו זמינים לכל שאלה:

03-5354449 
03-5354449
[email protected]

קמפוס לימודים מקבלת את שכרה ממוסדות לימוד שונים וכן מתקציבים ציבוריים מחו״ל לפיכך שירותי הרישום וליווי הסטודנטים אינם כרוכים בתשלום

צרו קשר ותתחילו לתכנן את החלום
צרו קשר ותתחילו לתכנן את החלום
מעדיפים בטלפון?
חייגו לתיאום פגישה.
03-5354449
או כתבו לנו (הודעות טקסט בלבד):
צרו קשר
משרדי קמפוס פתוחים בין השעות 09:00 ל 18:00
נווטו אלינו בוויז
דרכי הגעה נוספות
לקבלת מידע חינם מיועץ קמפוס לימודים מלאו את הטופס.
שדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.